Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 34
· Najnowszy użytkownik: Piotr Schulz
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Egzaminy na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
· Honbu Dojo - Otwarte
· Bydgoski Klub
· Słowniczek japońsko-...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Życzenia 2015
IOGKF Polska

Obrazy newsów: bez_tytuu_1.jpg

Trening szkoleniowy - Choczewo 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: choczewo_2014.jpg

 

W sobotę 13 grudnia  2014 roku w Dojo Choczewskiego klubu odbył się trening szkoleniowy połączony z egzaminami na stopnie uczniowskie 10-2 Kyu.

Egzamin dla 9 członków Choczewskiego klubu  poprowadzili wspólnie Dojo instruktor Sempai Waldemar Jakubowski  oraz Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan z Bydgoszczy.

Na codzień w klubie ćwiczy 18-25 osób. Dla najmłodszych karateka było to duże wydarzenie. Egzamin składał się z trzech części: kichon czyli podstawy technik, układów San dan gi oraz prezentacji kata od GEKI SAI DAI ICH do SEIYUNCHIN.

Na ławeczkach czekali przejęci rodzice a ich dzieci z pełna powagą demonstrowały spore umiejętności. Wzruszającym a zarazem uroczystym momentem było ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin, ponieważ zostali dobrze przygotowani przez swojego sempai. Potem radość i gratulacje od rodziców, kolegów i koleżanek.

Młodym adeptom tej pięknej sztuki walki życzymy powodzenia. OSU!!

Mistrzostwa IOGKF POLSKA - Okinawa Cup
IOGKF Polska

Obrazy newsów: zapowiedz.jpg

6 grudnia 2014 r. w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa stowarzyszenia IOGKF POLSKA „Okinawa Cup 2014”. W tym roku do sportowej rywalizacji zgłosiło się 65 zawodniczek i zawodników z 12 klubów karate Goju-ryu.

Celem mistrzostw była integracja środowiska Goju-ryu we wspólnych zawodach sportowych. Dzieci, młodzież oraz dorośli zmierzyli swoje siły i umiejętności w trzech zasadniczych konkurencjach: san dan gi, kata i kumite z podziałem na grupy wiekowe i wagowe. Sędzia głównym zawodów był sensei Tomasz Siewkowski. Na macie sędziowali Sensei Marek Wołoszyn, Sensei Krzysztof Matusiak, Sensei Damian Pastuszak oraz Sensei Rafał Stefański. Kontrolę wyników sędziowskich nadzorował Sensei Eugeniusz Krępeć.

Widać, że praca w klubach idzie w dobrym kierunku. W konkurencjach kata można było zobaczyć poprawę w prawidłowym wykonaniu wymaganych form.

Na wysokim poziomie stał także turniej kumite. Większość zawodników w porównaniu do ubiegłorocznego turnieju poprawiła swoją technikę oraz taktykę walki. Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były bardzo zacięte. Wielokrotnie o zwycięstwie musiały zadecydować dogrywki. Głośny doping z wszystkich klubów powodował fantastyczna atmosferę sportową.

Dla najlepszych zawodniczek i zawodników czekały specjalnie przygotowane puchary oraz medale. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i klubom za uczestnictwo w mistrzostwach. Dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie zawodów – bez waszej pomocy trudno byłoby nam tak sprawnie poprowadzić tak dużą imprezę sportową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli gościć jeszcze większą liczbę zawodników i klubów. OSU!!

OŚWIĘCIM - TURNIEJ W SMOCZYM DOJO
IOGKF Polska

 

Obrazy newsów: goju-ryu_owicim.jpg

W dniu 15.11.2013 uczniowie Dojo Haragei w Oświęcimiu odwiedzili zaprzyjaźnione Tatsu-Dojo sensei Tomasza Stęclika w Katowicach-Nikiszowcu. Bardzo dziękuję rodzicom, którzy zechcieli pomóc w transporcie tak, że wszyscy mogliśmy wziąć udział w zajęciach Tradycyjnie już spotkaliśmy się, aby nacieszyć się swoją obecnością i miło spędzić czas w atmosferze sztuk walki. Tym razem czekały nas jednak nowości, których wcześniej dotąd jeszcze nie było.

Na początku sensei Krzysztof Miśkiewicz, który od niedawna jest instruktorem jednego z ośrodków Karate Goju Ryu w Polsce, aby zainteresować dobrym, tradycyjnym, okinawskim Karate, przedstawił uczestnikom krótko jego historię a następnie przedstawił różnicę pomiędzy sportami i sztukami walki, kładąc nacisk na uświadomienie sobie przez ćwiczących istoty swojego treningu. Podczas warsztatów okinawskiego Karate, dzieci i młodzież poznawały podstawy Goju Ryu, a więc różnicę pomiędzy umiejętnością stosowania bloków twardych i miękkich, które ćwiczyły póżniej w realnym dystansie wraz ze swoimi partnerami. Nauczyliśmy się również rysunku pierwszego kata Gekisai. Jestem pod wrażeniem tak szybkiego przyswojenia go sobie przez ćwiczących.

Po treningu, na uczestników zajęć czekała słodka niespodzianka. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy tyle trudu włożyli w upieczenie dla nas mnóstwa słodkich ciast i ciasteczek, które z radością mogliśmy pochłonąć. Po poczęstunku i nabraniu sił, młodsi udali się na zajęcia origami – sztuki składania papieru, a starsi na wykład „Japonia której nie znacie” oraz  „Spotkanie z szablą japońską”. Wykłady poprowadził pan Krzysztof Olszewski – Doktor Japonistyki, który na co dzień uczy studentów na Uniwersytecie Śląskim! Ale to jeszcze nie koniec atrakcji - W czasie, gdy dzieciaki brały udział w swoich wykładach, sensei Tomasz Stęclik poprowadził  dla wszystkich chętnych kobiet (i mam naszych dzieciaków) zajęcia samoobrony. Równolegle w tym samym czasie na drugiej sali sensei Paweł Urbańczyk z Zabrza przeprowadził zajęcia Goju Ryu dla zaawansowanych karateka. Cała relacja tutaj - zapraszamy !!!

Nowy kalendarz wydarzeń IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

Obrazy newsów: iogkf_kalendarz.jpg

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym kalendarzem imprez orgzanizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie IOGKF Polska Sprawdź !!!

Zapraszamy wszystkich  Dojo Instruktorów oraz ich asystentów zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu do wzięcia udziału w trzech międzynarodowych gasshuku zaplanowanych na 2015 rok.

Szczegółowe informacje zamieścimy niebawem OSU!!

Seminarium Karate Goju-ryu
IOGKF Polska

Dnia 15.11.2014 roku w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbyło się zgrupowanie szkoleniowe dla osób z Bydgoszczy, Dębnicy Kaszubskiej, Gdańska, Gdyni, Sępólna Karajęńskiego, Słupska, Warszawy. Głównym celem szkolenia były konsultacje i testy przed egzaminami na stopnie 1-3 kyu oraz Dan zaplanowane na 2015 rok.  Było to ostatnie w tym roku zgrupowanie dla kadry instruktorów i ich asystentów. 

Tym razem instruktorami prowadzącymi staż byli: sensei Tomasz Siewkowski, sensei Eugeniusz Krępeć oraz sensei Rafał Stefański. Tradycyjnie rozpoczęliśmy od rozgrzewki, po czym przeszliśmy do ćwiczeń kihon. Były bloki, uderzenia, kopnięcia i różne łączone kombinacje, ćwiczenia w parach wszystko dostosowane do możliwości trenujących.

Uczestnicy zgrupowania podzieleni byli na osobne grupy w zależności od posiadanych stopni KYU i DAN i podczas szkolenia instruktorzy realizowali program zgodny z wymaganiami egzaminacyjnym w poszczególnych grupach. Dobra praca instruktorów i zaangażowanie studentów pozwoliło na osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów szkolenia. Koledzy z Oyama Karate oraz Karate tradycyjnego praktykowali kata Geki Sai Dai Ichi – Ni, Saifa, Sanchin oraz trening na przyrządach okinawski jak nigri game oraz chishi. Zarówno Sensei Tomasz Siewkowski szef wyszkolenia IOGKF POLSKA, jak i wszyscy pozostali Sensei dzielili się swoją wiedzą i bacznie pilnowali by wychwycić wszelkie drobne błędy. Pozwoliło to na jak najlepsze przygotowanie się kandydatów do majowego egzaminu. Wielu przekonało się, że nie jest to takie łatwe.

Na zakończenie zgrupowania uczestnicy kolejno prezentowali swoje umiejętności przed instruktorami i kolegami. Było i bardzo poważnie i trochę humoru. Seminaria Goju-ryu to nie tylko szkolenie. Bardzo ważnym jest samo spotkanie się z koleżankami i kolegami z innych Dojo, integracja, tworzenie więzi koleżeńskich, tworzenie jedności grupy. Tworzenie silnej duchowo organizacji. Dzięki wszystkim znakomicie nam się to udaje!!

Po zakończonym stażu Sensei Tomas podziękował wszystkim uczestnikom za wytężoną pracę, a kandydatom do stopni mistrzowskich życzył wytrwałości podczas przygotowań. Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. OSU!!

Obrazy newsów: iogkf_polska.jpg

Nowe Kluby IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

 

Obrazy newsów: konin_iogkf.jpgZarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Okinawan Goju-ryu Karate Do Polska informuje wszystkich członków, że z dniem 08.11.2014 roku: 

  • Sempai Zbigniew Wierczyński zostaje oficjalnym przedstawicielem IOGKF POLSKA w Dębnicy Kaszubskiej,
  • Sensei Artur Krzyżanowski zostaje oficjalnym przedstawicielem IOGKF POLSKA w Koninie,
  • Sempai Maciej Piela zostaje oficjalnym przedstawicielem IOGKF POLSKA w Bielsku Białej,
  • Sensei Anna Wolsztyńska zostaje oficjalnym przedstawicielem IOGKF POLSKA w Gdyni,
  • Sensei Krzysztof Miśkiewicz zostaje oficjalnym przedstawicielem IOGKF POLSKA w  Oświęcimiu,
  • Sensei Piotr Poniński zostaje oficjalnym członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA.
  • Pozostałe trzy kluby ubiegające się przynależność do Ogólnopolskiego Stowarzyszeia IOGKF POLSKA zostaną przyjęte po spełnieniu wymogów formalnych i zaliczeniu szkoleń technicznych. Ponadto Zarząd IOGKF Polska na grudniowym stażu w Honbu Dojo w  Bydgoszczy przedstawi wszystkim instruktorom nowy projekt tworzenia Dojo Karate Goju-ryu. Powody są dwa. Pierwszy to popularyzacja tradycyjnego okinawskiego karate w miejscach gdzie jeszcze nie jest znane, drugi to filozofia i wartości jakie niesie za sobą uprawianie karate. Wszyscy praktykują Goju-ryu od wielu lat, mają wystarczającą wiedzę aby zacząć nauczać ten wyjątkowy styl. Innym instruktorom udało się, odnieśli sukces o czym świadczy duża liczba osób trenująca w poszczególnych ośrodkach. Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan - szef wyszkolenia Karate Goju-ryu w Polsce określił warunki jakie należy spełnić aby ten cel zrealizować. Ponadto zapewnił, że wszystkim, którzy podejmą to wyzwanie, udzieli wszelkiej pomocy. OSU!!
Trening szkoleniowy - Honbu Dojo Bydgoscz
IOGKF Polska

 

Obrazy newsów: szkolenie_1.jpg

Dnia 25.10.2014 roku w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbył się czterogodzinny trening szkoleniowy dla osób z Warszawy oraz Sępólna Krajeńskiego.

Instruktorami prowadzącymi byli sensei Tomasz Siewkowski, sensei Eugeniusz Krępeć oraz sensei Rafał Stefański. Tradycyjnie po rozgrzewce podzieliliśmy się na dwie grupy. Koledzy z Oyama Karate oraz Karate tradycyjnego praktykowali kata Geki Sai Dai Ich, Sanchin oraz trening na przyrządach okinawski jak nigri game oraz chishi.

Drugą grupę uczestników szkolenia stanowiły dzieci, młodzież oraz dorośli trenujący, na co dzień w Sępólnie Krajeńskim. Tutaj główny nacisk położony został na trening ogólnorozwojowy oraz podstawy karate.

Pierwszą godzinę przeznaczyliśmy na ćwiczenia zręcznościowe, poprawiające sprawność fizyczną, oraz ćwiczenia wzmacniające układ kostny i mięśniowy. Po takim przygotowaniu zaczęliśmy trening podstaw karate. Były bloki, uderzenia, ćwiczenia w parach wszystko dostosowane do możliwości trenujących.

Ostatnia jednostka treningowa to elementy poruszania oraz trening kumite – czyli trening walki sportowej. Dzieci, młodzież, oraz dorośli ćwiczyli elementy walki z minimalnym kontaktem pod ścisłym nadzorem instruktorów. Instruktorzy prowadzący nie kryli zadowolenia z zaangażowania całej grupy. Na koniec szkolenia wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Niebawem kolejne szkolenie – zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!

Nowy sezon 2014/2015
IOGKF Polska

Rusz się!!! – Karate sposobem na aktywny styl życia – pod takim hasłem

zapraszamy na zajęcia Tradycyjnego Karate Okinawa Goju-ryu

Obrazy newsów: zapisy-_karate.jpg

 

Jeśli chcesz popracować nad swoją kondycją oraz kondycją swojego dziecka, a przy okazji nauczyć się technik samoobrony, to zapisz się do jednego z naszych Klubów Karate Goju-ryu w Polsce.

Masz do wyboru wiele różnych zajęć, w tym karate, judo, samoobrona. Dodatkowo zajęcia na basenie. Zgłoszenia są przyjmowane po każdym treningu.

Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i dla wszystkich grup zaawansowania. Poniżej możecie zapoznać się z informacjami dlaczego warto ćwiczyć karate

Karate dla dzieci - to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami karate. Instruktorzy prowadzą zajęcia w formie zabawy rozwijają sprawność fizyczną, wzmacniając układ kostny i mięśniowy. Dzieci uczone są pracy w grupie oraz zachowania na treningu. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza w treningu sztuk walk.

Program prowadzenia zajęć dostosowany  jest do możliwości trenujących. Dzięki temu dzieci chętnie trenują, osiągają dobre wyniki w nauce , szybko się uczą co ma duże znaczenie w samoocenie ich wartości i daje satysfakcje z uczęszczania na treningi. Dla dzieci od 10 roku życia organizowane są turnieje i zawody sportowe.

 Karate dla młodzieży i dorosłych - to odskocznia od życia codziennego. Każdy z nas przychodzi na trening z innym celem do zrealizowania. Dla jednych jest to próba nowego treningu, dla innych chęć poznania i studiowania Sztuki Walki. Forma ćwiczeń w gr. młodzieży-dorosłych wpływa oczywiście na nasz stan fizyczny. Ale nie tylko. Dzięki treningowi stajemy się bardziej odporni na stres, potrafimy szybciej i spokojniej reagować w sytuacjach nerwowych, poprawia się nasze samopoczucie, wzmacniają się mięśnie i mamy więcej energii do pracy.

Zajęcia Samoobrony dla kobiet - po raz pierwszy w tym rokuruszają u nas zajęcia samoobrony dla kobiet. Na zajęciach Panie uczyć się będą podstawowych chwytów z różnych sztuk walki łatwych do wykorzystania w razie ataku na ulicy, uwalniania się z chwytów czy duszeń. Zajęcia mają na celu wyrobienie u ćwiczącego automatycznego odruchu obronnego.

Treningi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnią praktyką szkoleniową, posiadacze stopni mistrzowskich zarejestrowanych w Międzynarodowej Federacji Okinawan Goju-ryu Karate Do IOGKF.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ???  Najłatwiej...... zadzwonić :) Więcej informacji u instruktorów - klikni w zakładke IOGKF POLSKA - KLUBY.  ZAPRASZAMY !!!

Ogólnopolski obóz karate: Biały Dunajec - Słowacja
IOGKF Polska

Obrazy newsów: obz_1.jpg

12 lipca 2014 roku dla członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF Polska rozpoczął się obóz w górach w Białym Dunajcu, niedaleko Zakopanego. 55 - ciu karateka w pełni zrealizowało program treningowy jak i wypoczynkowy obozu. Był to znakomity czas by nawiązać nowe znajomości z kolegami i koleżankami z innych klubów.

Program treningowy dla dzieci i starszych został wyraźnie zróżnicowany. Dla młodszych karateka ogólnorozwojowe i techniczne treningi uzupełniane były grami, zabawami i turniejami sportowymi.

Starsi karatecy, dla których program treningowy zakładał do dwóch treningów dziennie dał szansę doskonalenia technicznych aspektów kihon oraz kata. Treningi techniki i taktyki walki, kumite, bunkai oraz treningi z wykorzystaniem tarcz pomagały zrozumieć i wykorzystać doskonalone elementy w praktyce.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez cały czas trwania pobytu. Ten czas spędzili na wędrówkach po polskich Tarach, oraz po raz pierwszy udaliśmy się na Słowację przejść szlakiem „Sucha Bela”. Gdy pogoda nie dopisywała, uczestnicy mieli okazję odpocząć i popływać w zakopiańskim Aqua Parku oraz geotermalnych basenach w Szaflarach.

Ponadto były spacery po okolicy Szaflar, Białego Dunajca, Zakopanego-Krupówek by podziwiać przepiękne górskie krajobrazy oraz architekturę góralską. Stałym punktem programu naszego wyjazdu były pogodne wieczory, w czasie, których nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw dla dużych i małych. Znalazł również czas na dyskotekę oraz ognisko.

Dzięki profesjonalnej kadrze czas minął wyjątkowo szybko we wspaniałej i rodzinnej atmosferze, do czego także przyczynili się wszyscy uczestnicy. Warto zaznaczyć, że najmłodszy obozowicz miał 4 lat a najstarszy 57 lat, wszyscy nawzajem się wspierali i sobie pomagali. Kolejny obóz udowodnił szczególnie wśród najczęściej wyjeżdżających, że potrafią być coraz bardziej samodzielni, odpowiedzialni, dostrzegają otaczający świat, dysponują swoimi środkami finansowymi bez nadmiernej rozrzutności. 

Organizatorzy dziękują wszystkim za sympatycznie spędzony czas,  życzymy dalszych przyjemnych wakacji. Do zobaczenia na treningach, a za rok zapraszamy na kolejny obóz sportowy tym razem może na Mazurach. Zdjęcia z obozu można już obejrzeć w Galerii lub na Naszym profilu na Facebooku.

Ze sportowymi pozdrowieniami OSU !!!

Obrazy newsów: iogkf.jpg

Egzaminy dzieci i młodzieży - Pruszcz Gdański 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: pruszcz.jpg

W sobotę 14 czerwca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim po raz kolejny odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie 10-2 Kyu. Egzamin dla 55 członków Pomorskiego Klubu  poprowadzili wspólnie Dojo instruktor Sensei Damian Pastuszak 1 Dan z Pruszcza Gdańskiego oraz Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan - szef wyszkolenia Karate Goju-ryu w Polsce.

Na codzień w pomorskim klubie ćwiczy 75 zawodników. Dla najmłodszych karateka było to duże wydarzenie. Egzamin składał się z trzech części: kichon czyli podstawy technik, układów San dan gi oraz prezentacji kata od Geki sai dai Ich do Seiyunchin.

Na ławeczkach czekali przejęci rodzice a ich dzieci z pełna powagą demonstrowały spore umiejętności. Wzruszającym a zarazem uroczystym momentem było ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin, ponieważ zostali dobrze przygotowani przez swojego sensei. Potem radość i gratulacje od rodziców, kolegów i koleżanek. Młodym adeptom tej pięknej sztuki walki życzymy powodzenia. D.P. OSU!!

Wygenerowano w sekund: 1.32 - 129 zapytań MySQL 1,661,193 unikalne wizyty