Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 31
· Najnowszy użytkownik: IWA
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Bydgoski Klub
· Słowniczek japońsko-...
· Profile Mistrzów
· Ceremonia
· Kluby Okinawan Goju-...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Międzynarodowy Obóz w Słowacji - Modra 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: modra2014.jpg

W dniach 4-6 lipca 2014r w malowniczej miejscowości Modra u podnóża Małych Karpat pod Bratysławą w Słowacji odbył się "10 International Summer Budo Camp", czyli międzynarodowy obóz sztuk walki. Organizatorem był sensei Igor Vakos z Bratysławy 3 DAN i jego klub a także sesnesi Raoul Vogel z Wiednia 6 DAN. Głównymi instruktorami prowadzącymi treningi byli - sensei Laubscher Bakkies 8 DAN IOGKF z Republiki Południowej Afryki oraz shihan Günter Painter z Austrii 8 DAN Kobudo i 6 DAN Jujitsu.  Polskę reprezentował sensei Janusz Pfaff 2 DAN z Tatnowskich Gór. 

Treningi Goju Ryu Karate były bardzo ciężkie fizycznie i kondycyjnie. Sensei Bakkies starał się nam ukazać sens i ogromne znaczenie technik podstawowych, w tym w sposób szczególny pozycję - zenkutsu dachi (jej dynamikę, siłę, zwrotność...). W sposób szczególny interesujące były dwa treningi poranne, poświęcone szczegółowemu studium kata sanseru i shisochin. Sensei rozłożył te kata na drobne części objaśniając je na przykładach różnych bunkai. Ogólnie sensei Bakkies imponował wszystkim swoją niebywałą kondycją, siłą i szybkością.

Treningi Kobudo poświęcone były przede wszystkim technikom walki i samoobrony, w których występowały dwa rodzaje broni: hanbo i tanto (czyli krótki kij i nóż). Shihan Painter uczył walki nożem, obrony przed napastnikiem uzbrojonym w nóż, a także technik interwencyjnych (policyjnych) z użyciem kija hanbo, jak również obezwładniania przeciwnika uzbrojonego w taką broń. Shihan Painter jest bardzo pogodny i wiecznie uśmiechnięty, a jego techniki wzbudzają podziw i poważanie (szybkie, silne, dynamiczne, chociaż z reguły bardzo też skomplikowane).

Była to także okazja poznania wielu sympatycznych ludzi. W sposób szczególny przyczyniła się do tego tradycyjna na takich obozach i seminariach uroczystość "sayonara party", w której wzięli udział wszyscy bez wyjątku uczestnicy obozu.

Na marginesie warto tu dodać, że Modra to miejscowość słynąca z produkcji wina. Nasz obóz odbywał się w Średniej Szkole Winiarsko-Owocowej. W miasteczku tym znajduje się także dom, w którym zmarł czołowy słowacki wieszcz narodowy - Ludovit Sztur, gdzie również znajduje się jego pomnik.

Trening czarnych i brązowych pasów - Bydgoszcz 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: trening_karate_1.jpg

7 czerwca w Szkole Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy odbył  się trening dla czarnych i brązowych pasów. W szkoleniu udział wzieło 38 członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia  IOGKF POLSKA z takich dojo jak: Bydgoszcz, Człuchów, Choczewa, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Słupska, Sępólna Krajęńskiego Zabrza oraz Żar. Pięciogodzinny trening był bardzo intensywny.

Całe spotkanie zostało podzielone na trzy części. Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan - szef wyszkolenia Karate Goju-ryu w Polsce rozpoczął od rozgrzewki a następnie przeszedł do technik podstawowych.

W drugiej części szkolenia grupa uczestników została podzielona na dwie części. Sensei Mirosław Gubernat 3 Dan ze Słupska wraz z pozostałymi czarnymi pasami skoncentrował się na kata Sanseru wraz z bunkai. Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan z Bydgoszczy wraz z brązowymi pasami przećwiczył kata  Safa, Seiyunchin, Shisochin wraz z elementami bunkai. Ta cześć treningu cechowała się dużą ilością przekazywanej wiedzy przeplatanej mocnym i dynamicznym wykonywaniem kata. 

W ostatniej część szkolenia doszło do zamiany prowadzących Sesnei Mirosłąw Gubernat ze wraz z brązowymi pasami skoncentrował się na treningu kakie. Efektywne uderzenia, dynamiczne techniki ręczne wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Natomiast czarne pasy z sensie Tomaszem  krok po kroku przećwiczyły kata Sepai. Po kilkugodzinnych zmaganiach na macie, uszczupleni o litry wylanego potu, dotarliśmy do finału seminarium. Podziękowanie wszystkim uczestnikom szkolenia i instruktorom prowadzącym złożył sensei  Marek Wołoszyn z Żar. Kolejne szkolenie zaplanowane jest na jesień br. OSU !!!

Honbu Dojo Stowarzyszenia IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

Obrazy newsów: dojo.jpg

 

Proste japońskie słowo Dojo kryje za sobą wiele znaczeń. Najczęściej kojarzone jest z salą ćwiczeń gdzie dochodzi do regularnych spotkań danej grupy ludzi.

Za słowem dojo kryje się etyka i ceremoniał, sposób zachowania, stania, siedzenia, kłaniania, strój w którym ćwiczymy, hierarchia stopni i rangi, a również sprzęt którym ćwiczymy, sposób jego traktowania i wiele innych spraw jak choćby osobista kultura, grzeczność...

W swym istotnym znaczeniu dojo jest zasadniczo tworzone przez grupę ludzi wspólnie ćwiczących.  Właśnie oni tworzą dojo, jego obraz i atmosferę, spotykając się ze sobą gdziekolwiek i wspólnie ćwicząc. 

240 metrów, 2 szatnie, recepcja,  sala wyłożona matami - Niebawem podamy szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji Hobu Dojo gzdzie od września mamy zamiar rozpocząć zajęcia Tradycyjnego Karate Goju -ryu. OSU!!

Okinawa Cup - II ogólnopolski turniej Okinawa Goju-ryu Karate Do
IOGKF Polska

Obrazy newsów: okinawan_cup_2.jpg

 

Decyzją Zarządu IOGKF POLSKA miasto Bydgoszcz zostało wytypowane do zorganizowania po raz drugi Ogólnopolskiego Turnieju Karate Goju-ryu pod nazwą OKINAWA CUP. Będzie to prestiżowa impreza, w której rywalizować będą ze sobą aktualnie najlepsi zawodnicy Karate Goju-ryu w konkurencji kata i kumite dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dla najmłodszysz zostanie rozegrany turniej San Dan Gi

Zawody odbywać się będą wg przepisów Międzynarodowej Federacji Okinawan Goju-ryu Karate Do - IOGKF.

Regulamin:

 1.    ORGANIZATOR: 

  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Okinawan Goju-ryu Karate-Do Polska – www.iogkf-polska.pl
  • Bydgoski Klub Okinawa Goju-ryu Karate Do

 2.    TERMIN I MIEJSCE:

  • Listopad 2014r, Hala Sportowa Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy

 3.    Nagrody - za pierwsze, drugie i trzecie miejsce zawodnicy otrzymają: medal, trofea/puchary oraz dyplomy.

Seminarium Okinawa Goju-ryu - Zabrze 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: zabrze.jpg

W dniach od 26 do 29 kwietnia odbyło się seminarium mające na celu podsumowanie dotychczasowej pracy oraz poszerzenie wiedzy ćwiczących z Bielska Białej, Zabrza, Katowic oraz Oświęcimia. Trening podstawowy obejmował kata Gekisai dai ichi, Gekisai dai ni, oraz saifa. Druga część treningu poświęcona była seiyunchin, zaś ostatnim etapem była nauka shisochin.

Szczegółowe omówienie i przećwiczenie wszystkich bunkai pozwoliło lepiej zrozumieć kata i uporządkować wiedzę na drodze egzaminu do czarnego pasa. Podczas seminarium gościliśmy nowych instruktorów z Oświęcimia i Katowic którzy w miarę możliwości będą uczestniczyć zajęciach weekendowych. Seminarium było idealnym momentem do poinformowania zainteresowanych o następujących zmianach.

W Zabrzu od czerwca będą funkcjonować dwa Dojo. Sensei Dawid Szenkwoski po czerwcowym egzaminie będzie odpowiedzialny za grupę dziecięcą oraz grupę dorosłych w centrum Zabrza,

Sensei Paweł Urbańczyk skupił swoją uwagę na grupie starszych i rozpoczyna cykl zajęć weekendowych. Treningi dla dorosłych odbywają się w każdą niedzielę na Hali Pogoń w godzinach od 9:00 do 11:00. Zajęcia mają charakter zamknięty, więc osoby zainteresowane treningiem proszone są o kontakt mailowo bądź telefonicznie. senseipawelurbanczyk@gmail.com  tel. 539 904 275

Zajęcia w Oświęcimiu rozpoczniemy od września. P.U. OSU!!

Międzynarodowe gasshuku - Bydgoszcz 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: nakamura.jpg

 

W dniach od 21do 23 marca w Bydgoszczy w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 odbyło się seminarium Okinawan Goju-ryu Karate Do prowadzone przez dwóch Senior Instruktorów Międzynarodowej Federacji IOGKF Sensei Tetsuji Nakamurę - 7 Dan z Kanady oraz Sensei Katsuya Yamashiro -7 Dan z Japonii - Okinawy

W seminarium, udział wzięło  215 karateka w tym 8 państw z Europy oraz jedno z Azji. Celem szkolenia było podniesienie standardu technicznego osób uczestniczących w stażu oraz popularyzacja tradycyjnego karate. W trakcie 3-dniowego seminarium przerobiliśmy materiał w zakresie Geki Sai Dai Ich - Suparimpei oraz mocno rozbudowane kombinacje kihon oraz kakie.  Obaj trenerzy skupili się na elementach kumite ćwiczonych w parach, przede wszystkim na sposobach zaskoczenia przeciwnika, uderzeniach i kopnięciach wyprzedzających oraz umiejętności blokowania i wykonywania kontrataku. Perfekcyjnie zaprezentowane techniki i kombinacje wzbudziły uznanie u uczestników seminarium, co z pewnością zmotywuje wszystkich do dalszej pracy.

W sobotę po oficjalnej części stażu dla 7 osób odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie Dan. Egzamin składał się z dwóch części. Sensei Tomasz Siewkowski 4-Dan z Bydgoszczy poprowadził pierwszą teczniczą część egzaminu. W drugiej Sensei Tetsuji Nakamura oraz Sensei Katsuya Yamashiro sprawdzili egzaminowanych kandydatów z kata, bunkai oraz kumite.

Miło nam poinformować ze Sensei Adam Litwiński zdał na 4 Dan, natomiast Katarzyna Sowińska, Dominika Wawroś oraz Mateusz Pesta zaliczyli egzamin na 1 Dan uzyskując tytuł Sensei – wszystkim osobą gratulujemy !!!!

Seminarium w opinii wszystkich stało na bardzo wysokim poziomie. Podbudowani wspaniałą atmosferą, jaka panowała przez cały czas trwania seminarium oraz owocną współpracą z partnerami medialnymi planujemy na jesień 2016 zorganizować kolejną edycję takiego samego gasshuku, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Oss!!

Trening czarnych i brązowych pasów
IOGKF Polska

Obrazy newsów: trening_karate.jpg

Co dwa, trzy miesiące w Szkole Podstawowej nr 57 w Bydgoszczy odbywają się treningi dla czarnych i brązowych pasów. W treningach uczestniczą instruktorzy z klubów całego kraju oraz zaproszeni goście, trenerzy innych sztuk walk. W ubiegłym roku przeczwiczyliśmy marteiał kata od Gekisai Dai Ihi do Kururunfa łacznie z bunkai a także skupiliśmy się na treningach kumite. Ostatnie szkolenie ubiegłego roku obejmowało trening na tradycyjnych przyrządach takich jak: makiwara chishi, kongoken oraz nigi-game.

Każde zgrupowanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, różnych taktyk dotyczących samoobrony ale przede wszystkim do spotkania się w gronie przyjaciół dzielących tą samą pasję - tradycyjne okinawskie Karate Goju-ryu.

W związku z szybkim rozwojem naszej federacji, a co za tym idzie z coraz większą ilością ćwiczących Zarząd Okinawan Goju-ryu Karate - Do Polska podjął decyzje o zorganizowaniu kolejnych szkoleń dla osób, które chciałyby zostać przedstawicielami Naszej Organizacji w swoich miastach. Pierwsze szkolenie dla grupy zaawansowanej oraz kandydatów na nowych, przedstawicieli odbędzie się w lutym drugie w czerwcu 2014r. Pierwsze będzie dotyczyć tradycyjnych przyrządów oraz kata. Drugie obejmować będzie szkolenie pod kątem zawodów sportowych.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które trenują karate, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!

Chief Instructor's gasshuku - Okinawa 2013
IOGKF Okinawa

Obrazy newsów: okinawa_2013.jpg

 

W dniach od 16 do 19 października na Okinawie odbył się międzynarodowy staż instruktorów Międzynarodowej Federacji Okinawa Goju-ryu Karate-Do (IOGKF). W gasshuku tym uczestniczyło 55 instruktorów z całego świata. Polskę reprezentował Sensei Tomasz Siewkowskiego 4 Dan z Bydgoszczy - głowny instruktor ogólnopolskiego stowarzyszenia IOGKF POLSKA.

Wszystkie treningi odbywały się w nowoczesnym kompleksie Okinawa Prefectual Budokan mieszczącym się w parku Onoyama. Głównym instruktorem prowadzącymi zajęcia był Sensei Morio Higaonna.

Pomimo napiętego progamu szkoleniowego udało się zawitać do wielkiego Okinawa Aquarium, zwiedzić zamek Shurijo w którym mieszkał zarządca Okinawy, przejść Kokusai dori - najdłuższą handlową ulicą Naha by kupić upominki najbliższym. Szczegóły wizyty  oraz zdjęcia z pobytu  zamieścimy niebawem. OSU !!

Nowy sezon 2013/2014
IOGKF Polska

Rusz się! – Karate sposobem na aktywny styl życia – pod takim hasłem

zapraszamy na zajęcia Tradycyjnego Karate Okinawa Goju-ryu

Obrazy newsów: zapisy-_karate.jpg 

Jeśli chcesz popracować nad swoją kondycją oraz kondycją swojego dziecka, a przy okazji nauczyć się technik samoobrony, to zapisz się do jednego z naszych Klubów Karate Goju-ryu w Polsce.

Masz do wyboru wiele różnych zajęć, w tym karate, judo, samoobrona. Dodatkowo zajęcia na basenie. Zgłoszenia są przyjmowane po każdym treningu.

Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i dla wszystkich grup zaawansowania. Poniżej możecie zapoznać się z informacjami dlaczego warto ćwiczyć karate

Karate dla dzieci - to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami karate. Instruktorzy prowadzą zajęcia w formie zabawy rozwijają sprawność fizyczną, wzmacniając układ kostny i mięśniowy. Dzieci uczone są pracy w grupie oraz zachowania na treningu. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza w treningu sztuk walk.

Program prowadzenia zajęć dostosowany  jest do możliwości trenujących. Dzięki temu dzieci chętnie trenują, osiągają dobre wyniki w nauce , szybko się uczą co ma duże znaczenie w samoocenie ich wartości i daje satysfakcje z uczęszczania na treningi. Dla dzieci od 10 roku życia organizowane są turnieje i zawody sportowe.

 Karate dla młodzieży i dorosłych - to odskocznia od życia codziennego. Każdy z nas przychodzi na trening z innym celem do zrealizowania. Dla jednych jest to próba nowego treningu, dla innych chęć poznania i studniowania Sztuki Walki. Forma ćwiczeń w gr. młodzieży-dorosłych wpływa oczywiście na nasz stan fizyczny. Ale nie tylko. Dzięki treningowi stajemy się bardziej odporni na stres, potrafimy szybciej i spokojniej reagować w sytuacjach nerwowych, poprawia się nasze samopoczucie, wzmacniają się mięśnie i mamy więcej energi do pracy.

Zajęcia Samoobrony dla kobiet - po raz pierwszy w tym rokuruszają u nas zajęcia samoobrony dla kobiet. Na zajęciach Panie uczyć się będą podstawowych chwytów z różnych sztuk walki łatwych do wykorzystania w razie ataku na ulicy, uwalniania się z chwytów czy duszeń. Zajęcia mają na celu wyrobienie u ćwiczącego automatycznego odruchu obronnego.

Treningi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnią praktyką szkoleniową, posiadacze stopni mistrzowskich zarejestrowanych w Międzynarodowej Federacji Okinawan Goju-ryu Karate Do IOGKF.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ???  Najłatwiej...... zadzwonić :) Więcej informacji u instruktorów - klikni w zakładke IOGKF POLSKA - KLUBY.  ZAPRASZAMY !!!!

Turniej karate Okinawa Cup - Bydgoszcz 2013
IOGKF Polska

Obrazy newsów: okinawa_cup_2013.jpg

Bydgoski Klub był gospodarzem i organizatorem pierwszego ogólnopolskiego turnieju karate Goju-ryu „Okinawa Cup” wzbudzając spore zainteresowanie publiczności. W imprezie udział wzięło 102 zawodników reprezentujących kluby zrzeszone w ogólnopolskim stowarzyszeniu IOGKF POLSKA. Sędzią głównym turnieju był sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan szef wyszkolenia Karate Goju-ryu w Polsce.

W turnieju udział brała duża grupa najmłodszych adeptów karate, z takich klubów jak: Bydgoszcz, Białogard, Białystok, Barlinek, Człuchów, Dębnica Kaszubska, Sepólno Krajeńskie, Krępa Słupska, Niepoględzie, Lębork, Wicko, Słupsk oraz Żary. Specjalnie dla nich zorganizowano rywalizację w konkurencji „San dan gi ”. Konkurencja ta nie była praktykowana na wcześniejszych turniejach jednakże dała młodym adeptom karate możliwość oswojenia się z publicznym występem, matą, sędziami oraz liczną publicznością. Starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy rywalizowali w kata i kumite (walka).

Spośród wszystkich startujących ekip na szczególne wyróżnienie zasługują reprezentanci miejscowości Białegostoku, Sępólna Krajeńskiego oraz Żar, gdyż startowali jako debiutanci. Zmagania ponad stu karateków trwały blisko 7 godzin. Odbyły się na dwóch matach, przy gorącym dopingu zgromadzonej publiczności. Na zwycięzców czekały specjalnie przygotowane puchary, medale i dyplomy.

Bydgoski turniej „Okinawa Cup” uważamy za udany zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Wszystkim zawodnikom, bez względu na zajęte miejsce w rywalizacji sportowej należą się gratulacje za postawę, jaką zaprezentowali na macie. Udział w tym turnieju był doskonałą okazją by zweryfikować umiejętności i formę bardziej doświadczonych członków naszej organizacji. Jest to o tyle ważne, że zawodnicy naszej organizacji przygotowują się do udziału w kolejnych zawodach i turniejach. Zdjecia w galerii. OSU!!

Seminarium Okinawa Goju-ryu - Tarnowskie Góry
IOGKF Polska

Obrazy newsów: tg.jpgTechniki karate Goju-ryu, Jiu Jitsu, oraz BJJ mogli poznać uczestnicy sobotnio-niedzielnego seminarium, które odbyło 1 i 2 grudnia br. w Tarnowskich Górach. Instruktorami prowadzącymi byli: Sensei Tomasz Siewkowski - 4 Dan , sensei Janusz Pfaff -1 Dan oraz Adam Gandyka - wicemistrz Polski w brazylijskim jujitsu, trenujący w chorzowskim klubie "Spartan".

Sobotnie szkolenie trwało ok. 5 godzin, które obfitowało w liczne techniki, głównie uderzane, zarówno w stójce, jak i w parterze. Część pierwszą poprowadził Janusz Pfaff - rozgrzewka i trening elementów walki w stójce. Później Pan Adam Gandyk z Chorzowskiego klubu zaprezentował elementy walki w parterze - typowe wejścia w nogi. Cały trening był bardzo ciekawy. Siły i wytrzymałość ćwiczących zostały idealnie rozłożone, i chyba każdy wyszedł z zajęć usatysfakcjonowany. Ostatnie 1,5 godziny szkolenia poświęcone było omówieniu teoretycznemu i praktycznemu walki sportowej IOGKF. Seminarium cieszyło się sporym zainteresowaniem 35 uczestników, w związku z czym, już w styczniu 2013 planowane jest kolejne. Wszelkie informacje na ten temat, z pewnością pojawią na naszej witrynie.

Niedzielne szkolenie to klasyka karate Goju-ryu egzamin rozpoczął się ok godz. 10:00 i przeprowadzony został zgodnie z wymogami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA. Najpierw była krótka rozgrzewka, którą poprowadził sensei Tomasz Siewkowski, a później rozpoczął się egzamin w którym zawodnicy prezentowali techniki ręczne, nożne formy kata. Dla wielu karateków był to ich pierwszy egzamin na stopnie uczniowskie, miejmy nadzieję, że nie ostatni, zapewne wielu z nich towarzyszył stres, lecz z zadowoleniem można było patrzeć na wysiłek, który włożył sensei Janusz Pfaff 1 Dan w nauczenie oraz doskonalenie technik i umiejętności młodych karateków. Egzaminy są idealną okazją do doskonalenia technik oraz rozwijania swoich umiejętności, kształtowania charakteru ćwiczącego. Należy dodać, iż wszyscy uczestnicy egzaminu zdali egzamin i z uśmiechem na twarzach, a także z wielką satysfakcją udali się do domów.

W imieniu organizatora zapraszamy wszystkich na kolejną dużą dwudniową imprezę, która odbędzie się w marcu 2013r - III Spartakiada Tarnogórskiej Akademii Karate połączona seminarium szkoleniowym.

Wygenerowano w sekund: 1.19 - 121 zapytań MySQL 1,258,938 unikalne wizyty