Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Aktualnie online
· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 32
· Najnowszy użytkownik: Kacej
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Bydgoski Klub
· Słowniczek japońsko-...
· Profile Mistrzów
· Ceremonia
· Kluby Okinawan Goju-...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Zajęcia Tai-Chi w Bydgoszczy
IOGKF Polska

Obrazy newsów: tai-chi.jpg

- SAM FUNG TAI KI KUNG© z przekazu mistrza dr Ming Wong Chun Ying

- TAI-CHI (formy ręczne i z bronią) z przekazu mistrza Zhang Feng Jun

Systematyczna praktyka tradycyjnych form ruchu umożliwia wszechstronny rozwój pozytywnych cech osobowości, usprawnia układ oddechowy, krążenia, aparat ruchu, wzmacnia odporność na codzienne stresy oraz rozwija sprawność specjalną.

Metodyka zajęć prowadzonych w Akademii Sztuk Tai-Chi umożliwia udział w ćwiczeniach wszystkim (dzieci, młodzież, dorośli) bez ograniczeń wiekowych i zdrowotnych.

Miejsce prowadzeia zajęć: Bydgoszcz, Bydgoski Dom Technika NOT ul. Rumińskiego 6

                                       Wtorek -Czwartek Godz.18:00 Informacja tel. 507-730-981 

 

Trening czarnych pasów - Bydgoszcz 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: kata_goju-ryu.jpg

11 października po raz pierwszy w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbędzie  się trening dla czarnych i brązowych pasów.

Wstępnie swój udział potwierdziły ośrodki z Bydgoszczy, Białogardu, Bielska Bałej, Gdańska, Choczewa, Gdyni, Gniezna, Katowic, Poznania, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Zabrza oraz Żar.

W pierwszej części treningu planujemy przećwiczyć materiał z zakresu kata Sanchin oraz kakie w drugiej skupimy się na  treningu  na tradycyjnych przyrzadach okinawskich takich jak: makiwara chishi, kongoken

W związku z szybkim rozwojem naszej federacji, a co za tym idzie z coraz większą ilością ćwiczących Zarząd Okinawan Goju-ryu Karate - Do Polska podjął decyzje o zorganizowaniu kolejnych  szkoleń dla osób, które chciałyby zostać przedstawicielami Naszej Organizacji w swoich miastach. 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które trenują karate, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!

Hamburg Gasshuku 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: hamburg.jpg

Nowy kalendarz wydarzeń IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

Obrazy newsów: iogkf_kalendarz.jpg

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez orgzanizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie IOGKF Polska Sprawdź !!!

Zapraszamy wszystkich  Dojo Instruktorów oraz ich asystentów zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu IOGKF Polska do wzięcia udziału w dwóch kursach szkoleniowych, króre obejmować będą:

  • Kurs pierwszej pomocy,
  • Menedzer Sportu.

Szczegółowe informacje zamieścimy niebawem. OSU!!

Nowy sezon 2014/2015
IOGKF Polska

Rusz się!!! – Karate sposobem na aktywny styl życia – pod takim hasłem

zapraszamy na zajęcia Tradycyjnego Karate Okinawa Goju-ryu

Obrazy newsów: zapisy-_karate.jpg

 

Jeśli chcesz popracować nad swoją kondycją oraz kondycją swojego dziecka, a przy okazji nauczyć się technik samoobrony, to zapisz się do jednego z naszych Klubów Karate Goju-ryu w Polsce.

Masz do wyboru wiele różnych zajęć, w tym karate, judo, samoobrona. Dodatkowo zajęcia na basenie. Zgłoszenia są przyjmowane po każdym treningu.

Prowadzimy zajęcia dla wszystkich grup wiekowych i dla wszystkich grup zaawansowania. Poniżej możecie zapoznać się z informacjami dlaczego warto ćwiczyć karate

Karate dla dzieci - to przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe połączone z elementami karate. Instruktorzy prowadzą zajęcia w formie zabawy rozwijają sprawność fizyczną, wzmacniając układ kostny i mięśniowy. Dzieci uczone są pracy w grupie oraz zachowania na treningu. Jest to niezmiernie ważne zwłaszcza w treningu sztuk walk.

Program prowadzenia zajęć dostosowany  jest do możliwości trenujących. Dzięki temu dzieci chętnie trenują, osiągają dobre wyniki w nauce , szybko się uczą co ma duże znaczenie w samoocenie ich wartości i daje satysfakcje z uczęszczania na treningi. Dla dzieci od 10 roku życia organizowane są turnieje i zawody sportowe.

 Karate dla młodzieży i dorosłych - to odskocznia od życia codziennego. Każdy z nas przychodzi na trening z innym celem do zrealizowania. Dla jednych jest to próba nowego treningu, dla innych chęć poznania i studiowania Sztuki Walki. Forma ćwiczeń w gr. młodzieży-dorosłych wpływa oczywiście na nasz stan fizyczny. Ale nie tylko. Dzięki treningowi stajemy się bardziej odporni na stres, potrafimy szybciej i spokojniej reagować w sytuacjach nerwowych, poprawia się nasze samopoczucie, wzmacniają się mięśnie i mamy więcej energii do pracy.

Zajęcia Samoobrony dla kobiet - po raz pierwszy w tym rokuruszają u nas zajęcia samoobrony dla kobiet. Na zajęciach Panie uczyć się będą podstawowych chwytów z różnych sztuk walki łatwych do wykorzystania w razie ataku na ulicy, uwalniania się z chwytów czy duszeń. Zajęcia mają na celu wyrobienie u ćwiczącego automatycznego odruchu obronnego.

Treningi prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnią praktyką szkoleniową, posiadacze stopni mistrzowskich zarejestrowanych w Międzynarodowej Federacji Okinawan Goju-ryu Karate Do IOGKF.

JAK SIĘ ZAPISAĆ ???  Najłatwiej...... zadzwonić :) Więcej informacji u instruktorów - klikni w zakładke IOGKF POLSKA - KLUBY.  ZAPRASZAMY !!!

Ogólnopolski obóz karate: Biały Dunajec - Słowacja
IOGKF Polska

Obrazy newsów: obz_1.jpg

12 lipca 2014 roku dla członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF Polska rozpoczął się obóz w górach w Białym Dunajcu, niedaleko Zakopanego. 55 - ciu karateka w pełni zrealizowało program treningowy jak i wypoczynkowy obozu. Był to znakomity czas by nawiązać nowe znajomości z kolegami i koleżankami z innych klubów.

Program treningowy dla dzieci i starszych został wyraźnie zróżnicowany. Dla młodszych karateka ogólnorozwojowe i techniczne treningi uzupełniane były grami, zabawami i turniejami sportowymi.

Starsi karatecy, dla których program treningowy zakładał do dwóch treningów dziennie dał szansę doskonalenia technicznych aspektów kihon oraz kata. Treningi techniki i taktyki walki, kumite, bunkai oraz treningi z wykorzystaniem tarcz pomagały zrozumieć i wykorzystać doskonalone elementy w praktyce.

Zarówno pogoda jak i humory dopisywały przez cały czas trwania pobytu. Ten czas spędzili na wędrówkach po polskich Tarach, oraz po raz pierwszy udaliśmy się na Słowację przejść szlakiem „Sucha Bela”. Gdy pogoda nie dopisywała, uczestnicy mieli okazję odpocząć i popływać w zakopiańskim Aqua Parku oraz geotermalnych basenach w Szaflarach.

Ponadto były spacery po okolicy Szaflar, Białego Dunajca, Zakopanego-Krupówek by podziwiać przepiękne górskie krajobrazy oraz architekturę góralską. Stałym punktem programu naszego wyjazdu były pogodne wieczory, w czasie, których nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw dla dużych i małych. Znalazł również czas na dyskotekę oraz ognisko.

Dzięki profesjonalnej kadrze czas minął wyjątkowo szybko we wspaniałej i rodzinnej atmosferze, do czego także przyczynili się wszyscy uczestnicy. Warto zaznaczyć, że najmłodszy obozowicz miał 4 lat a najstarszy 57 lat, wszyscy nawzajem się wspierali i sobie pomagali. Kolejny obóz udowodnił szczególnie wśród najczęściej wyjeżdżających, że potrafią być coraz bardziej samodzielni, odpowiedzialni, dostrzegają otaczający świat, dysponują swoimi środkami finansowymi bez nadmiernej rozrzutności. 

Organizatorzy dziękują wszystkim za sympatycznie spędzony czas,  życzymy dalszych przyjemnych wakacji. Do zobaczenia na treningach, a za rok zapraszamy na kolejny obóz sportowy tym razem może na Mazurach. Zdjęcia z obozu można już obejrzeć w Galerii lub na Naszym profilu na Facebooku.

Ze sportowymi pozdrowieniami OSU !!!

Obrazy newsów: iogkf.jpg

Honbu Dojo Stowarzyszenia IOGKF POLSKA
IOGKF Polska

Obrazy newsów: dojo.jpg

 

Proste japońskie słowo Dojo kryje za sobą wiele znaczeń. Najczęściej kojarzone jest z salą ćwiczeń gdzie dochodzi do regularnych spotkań danej grupy ludzi.

Za słowem dojo kryje się etyka i ceremoniał, sposób zachowania, stania, siedzenia, kłaniania, strój w którym ćwiczymy, hierarchia stopni i rangi, a również sprzęt którym ćwiczymy, sposób jego traktowania i wiele innych spraw jak choćby osobista kultura, grzeczność...

W swym istotnym znaczeniu dojo jest zasadniczo tworzone przez grupę ludzi wspólnie ćwiczących.  Właśnie oni tworzą dojo, jego obraz i atmosferę, spotykając się ze sobą gdziekolwiek i wspólnie ćwicząc. 

240 metrów, 2 szatnie, recepcja,  sala wyłożona matami - Niebawem podamy szczegółowe informacje dotyczące lokalizacji Hobu Dojo gzdzie od września mamy zamiar rozpocząć zajęcia Tradycyjnego Karate Goju -ryu. OSU!!

Okinawa Cup - II ogólnopolski turniej Okinawa Goju-ryu Karate Do
IOGKF Polska

Obrazy newsów: okinawan_cup_2.jpg

 

Decyzją Zarządu IOGKF POLSKA miasto Bydgoszcz zostało wytypowane do zorganizowania po raz drugi Ogólnopolskiego Turnieju Karate Goju-ryu pod nazwą OKINAWA CUP. Będzie to prestiżowa impreza, w której rywalizować będą ze sobą aktualnie najlepsi zawodnicy Karate Goju-ryu w konkurencji kata i kumite dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Dla najmłodszysz zostanie rozegrany turniej San Dan Gi

Zawody odbywać się będą wg przepisów Międzynarodowej Federacji Okinawan Goju-ryu Karate Do - IOGKF.

Regulamin:

 1.    ORGANIZATOR: 

  • Ogólnopolskie Stowarzyszenie Okinawan Goju-ryu Karate-Do Polska – www.iogkf-polska.pl
  • Bydgoski Klub Okinawa Goju-ryu Karate Do

 2.    TERMIN I MIEJSCE:

  • Listopad 2014r, Hala Sportowa Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy

 3.    Nagrody - za pierwsze, drugie i trzecie miejsce zawodnicy otrzymają: medal, trofea/puchary oraz dyplomy.

Międzynarodowe gasshuku - Bydgoszcz 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: nakamura.jpg

 W dniach od 21do 23 marca w Bydgoszczy w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 odbyło się seminarium Okinawan Goju-ryu Karate Do prowadzone przez dwóch Senior Instruktorów Międzynarodowej Federacji IOGKF Sensei Tetsuji Nakamurę - 7 Dan z Kanady oraz Sensei Katsuya Yamashiro -7 Dan z Japonii - Okinawy

W seminarium, udział wzięło  215 karateka w tym 8 państw z Europy oraz jedno z Azji. Celem szkolenia było podniesienie standardu technicznego osób uczestniczących w stażu oraz popularyzacja tradycyjnego karate. W trakcie 3-dniowego seminarium przerobiliśmy materiał w zakresie Geki Sai Dai Ich - Suparimpei oraz mocno rozbudowane kombinacje kihon oraz kakie.  Obaj trenerzy skupili się na elementach kumite ćwiczonych w parach, przede wszystkim na sposobach zaskoczenia przeciwnika, uderzeniach i kopnięciach wyprzedzających oraz umiejętności blokowania i wykonywania kontrataku. Perfekcyjnie zaprezentowane techniki i kombinacje wzbudziły uznanie u uczestników seminarium, co z pewnością zmotywuje wszystkich do dalszej pracy.

W sobotę po oficjalnej części stażu dla 7 osób odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie Dan. Egzamin składał się z dwóch części. Sensei Tomasz Siewkowski 4-Dan z Bydgoszczy poprowadził pierwszą teczniczą część egzaminu. W drugiej Sensei Tetsuji Nakamura oraz Sensei Katsuya Yamashiro sprawdzili egzaminowanych kandydatów z kata, bunkai oraz kumite.

Miło nam poinformować ze Sensei Adam Litwiński zdał na 4 Dan, natomiast Katarzyna Sowińska, Dominika Wawroś oraz Mateusz Pesta zaliczyli egzamin na 1 Dan uzyskując tytuł Sensei – wszystkim osobą gratulujemy !!!!

Seminarium w opinii wszystkich stało na bardzo wysokim poziomie. Podbudowani wspaniałą atmosferą, jaka panowała przez cały czas trwania seminarium oraz owocną współpracą z partnerami medialnymi planujemy na jesień 2016 zorganizować kolejną edycję takiego samego gasshuku, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Oss!!

Wygenerowano w sekund: 1.42 - 119 zapytań MySQL 1,424,535 unikalne wizyty