Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 34
· Najnowszy użytkownik: Piotr Schulz
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
· Honbu Dojo - Otwarte
· Bydgoski Klub
· Słowniczek japońsko-...
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Trening szkoleniowy - Gdańsk 2015
IOGKF Polska

Obrazy newsów: trening_gdask_2015.jpg

Egzaminy - Dębnica Kaszubska
IOGKF Polska

Obrazy newsów: trening_debnica_kaszubska.jpg

Ogólnopolski obóz karate - Mazury 2015
IOGKF Polska

Gdy CIĘ nudzi lato w górach spędź wakacje na Mazurach !!!


W dniach od 04.07.2015 do 11.07.2015 odbędzie się XV letni obóz sportowo-rekreacyjny organizowany przez Ogólnopolskie stowarzyszenie IOGKF POLSKA oraz Bydgoski Klub Karate.

Liczba ucestników obozu ograniczona !!!

Zapraszamy wszystkich chętnych - pobierz ulotkę !!!

Każdy dzień rozpocznie się od porannego rozruchu, później śniadania i mocy niezapomnianych wrażeń. Wspaniała słoneczna pogoda doskonale sprzyjać będze treningom, ponadto liczne zabawy integracyjne, projekcje filmów instruktażowych oraz rozmowy z trenerami na temat specjalistycznego przygotowania do zawodów. Punktem kulminacyjnym obozu, będą  egzaminy na stopnie szkoleniowe Kyu i Dan.

      UWAGA RODZICE !!!

  1. Obóz został zarejestrowany Bydgoskim Kuratorium Oświaty pod nr KUJ/630/2015/
  2. Karta uczestnika obozu - pobierz !!
  3. Lista uczestników obozu - zobacz !!
  4. Zbiórka uczestników obozu - zobacz !!

Dokładamy wszelkich starań aby każdy letni wypoczynek był przygotowany w profesjonalny sposób. Zgodnie z obowiązującym prawem każdy obóz musi być zarejestrowany w Ministerstwie Edukacji Narodowej i posiadać określone  zezwolenia, uprawnienia, a także dobrze prowadzoną dokumentację. Wypełnienie tych obowiązków skutkuje wydaniem zezwolenia przez Kuratorium Oświaty na zorganizowanie obozu/kolonii.

Przez cały czas trwania obozu tel. kontaktowy. +48 603-777-194

Zapewniamy nie tylko wysoki poziom treningów, ale przede wszystkim dbamy o prawidłowy rozwój naszych podopiecznych OSU !!!

Trening czarnych i brązowych pasów
IOGKF Polska

Obrazy newsów: certyfikaty.jpg

28 lutego 2015 roku  w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbędzie  się trening dla czarnych i brązowych pasów. Wstępnie swój udział potwierdziły ośrodki z Bydgoszczy, Białogardu, Bielska Bałej, Choczewa, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Konina, Kwidzynia, Poznania, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Zabrza oraz Żar.

W pierwszej części treningu planujemy przećwiczyć materiał z zakresu kata Sanchin oraz kakie w drugiej skupimy się na  treningu  na tradycyjnych przyrzadach okinawskich takich jak: Kongoken, Makiwara Chishi, Ishi sashi, Tan, Tou.

Data - 28 luty 2015 r

Koszt szkolenia  - 25 zł/os

Koszt noclegu w Honbu Dojo - 10 zł/os

W związku z szybkim rozwojem naszej federacji, a co za tym idzie z coraz większą ilością ćwiczących Zarząd Okinawan Goju-ryu Karate - Do Polska podjął decyzje o zorganizowaniu kolejnych  szkoleń dla osób, które chciałyby zostać przedstawicielami Naszej Organizacji w swoich miastach. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby, które trenują karate, chcą rozwijać swoje umiejętności oraz podwyższać swoje kwalifikacje zawodowe.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 603-777-194 sensei Tomasz Siewkowski lub drogą elektroniczną pisząc na adres e-mail: siewkowski@iogkf-polska.pl  OSU!!


Apel o 1% podatku
IOGKF Polska

Obrazy newsów: pomoc.jpg

Nowy kalendarz wydarzeń IOGKF POLSKA

Obrazy newsów: iogkf_kalendarz.jpg

 

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z nowym kalendarzem imprez orgzanizowanych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie IOGKF Polska Sprawdź !!!

Zapraszamy wszystkich  Dojo Instruktorów oraz ich asystentów zrzeszonych w Ogólnopolskim Stowarzyszeniu do wzięcia udziału w  międzynarodowych gasshuku, stażach instruktorskich oraz treningach dla czarnych i brązowych pasów  zaplanowanych na 2015 rok.

Szczegółowe informacje zamieścim

Trening szkoleniowy - Zabrze 2015
IOGKF Polska

Obrazy newsów: zabrze_2015.jpg

Seminarium Karate Goju-ryu - Żary 2015
IOGKF Polska

Obrazy newsów: trening_ary_1.jpg

31stycznia 2015 roku w Żarach odbyło się seminarium Karate Goju-ryu przygotowane przez Dojo instruktora Sensei Marka Wołoszyn 1 Dan. Na seminarium przybyli także karatecy z Legnicy chcący poznać okinawskie karate. Koledzy z Wrocławia niedojechali. Seminarium poprowadził Szef wyszkolenia w Polsce Sensei Tomasz Siewkowski – 4 Dan z Bydgoszczy.

Trzy półtora godzinne sesje treningowe, oddzielone jedynie kilkuminutowymi przerwami, obejmowały kilka różnorodnych elementów, na które składa się tradycyjny trening karate Goju-ryu. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i omówienia najważniejszych wydarzeń nowego 2015 roku.

Pierwszym elementem seminarium był trening kihon, a następnie kihon-ido, podczas których Sensei Tomasz  udzielał licznych wskazówek i wyjaśnień dotyczących podstawowych technik. Wskazał nam błędy jakie popełniamy oraz wskazówki, którymi musimy podążać celem ich eliminacji. Teraz pozostaje nam tylko ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć.

Następnie dobył się trening kata, gdzie uczestnicy mieli możliwość poprawy dokładności i rozumienia wykonywania elementów Geki Sai Dai Ichi i Ni oraz Sanchin. Ostatnia, najbardziej dynamiczna część to bunkai wykonywanych wcześniej kata oraz kakie. Każdy z uczestników, niezależnie jaki posiadał stopień, mógł znaleźć coś dla siebie.

Na zakończenie seminarium przeprowadzono egzaminy na stopnie uczniowskie, Wszyscy, którzy podchodzili do egzaminu mogli cieszyć się z pozytywnych rezultatów. Bardzo dziękujemy Sensei Tomaszowi za poświęcony nam czas i przekazaną wiedzę. Seminarium w opinii wszystkich stało na wysokim poziomie. Liczymy na ponowne spotkanie już wkrótce.  A.Z. OSU!!

Seminarium Karate Goju-ryu - Konin 2015
IOGKF Polska

Obrazy newsów: konin.jpg

23 stycznia 2015 roku w Koninie odbyło się seminarium karate Goju-ryu po piętnastoletniej przerwie w ramach struktur IOGKF Polska. Głównym instruktorem klubowym jest Sensei Artur Krzyżanowski.  

Seminarium miało formę niemal trzygodzinnego treningu, a celem było lepsze zrozumienie podstaw. Trening zaczął się od solidnej i dokładnej rozgrzewki opatrzonej komentarzem Sensei Tomasz Siewkowskiego z Bydgoszczy. Potem podstawa podstaw – kihon czyli techniki, które można i należy doskonalić bez końca. Po kihon przyszedł czas na  techniki w ruchu – San dan gi. Ostatnia część treningu poświęcona była  na ćwiczenie kata Sanchin oraz kakie.

Mamy nadzieję, że tego typu treningi odbywać się będą cyklicznie, co przyczyni się do utrzymania jakości nauczania tradycyjnego karate Goju-ryu. OSU!!

Trening szkoleniowy - Choczewo 2014
IOGKF Polska

Obrazy newsów: choczewo_2014.jpg

 

W sobotę 13 grudnia  2014 roku w Dojo Choczewskiego klubu odbył się trening szkoleniowy połączony z egzaminami na stopnie uczniowskie 10-2 Kyu.

Egzamin dla 9 członków Choczewskiego klubu  poprowadzili wspólnie Dojo instruktor Sempai Waldemar Jakubowski  oraz Sensei Tomasz Siewkowski 4 Dan z Bydgoszczy.

Na codzień w klubie ćwiczy 18-25 osób. Dla najmłodszych karateka było to duże wydarzenie. Egzamin składał się z trzech części: kichon czyli podstawy technik, układów San dan gi oraz prezentacji kata od GEKI SAI DAI ICH do SEIYUNCHIN.

Na ławeczkach czekali przejęci rodzice a ich dzieci z pełna powagą demonstrowały spore umiejętności. Wzruszającym a zarazem uroczystym momentem było ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin, ponieważ zostali dobrze przygotowani przez swojego sempai. Potem radość i gratulacje od rodziców, kolegów i koleżanek.

Młodym adeptom tej pięknej sztuki walki życzymy powodzenia. OSU!!

Mistrzostwa IOGKF POLSKA - Okinawa Cup
IOGKF Polska

Obrazy newsów: zapowiedz.jpg

6 grudnia 2014 r. w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa stowarzyszenia IOGKF POLSKA „Okinawa Cup 2014”. W tym roku do sportowej rywalizacji zgłosiło się 65 zawodniczek i zawodników z 12 klubów karate Goju-ryu.

Celem mistrzostw była integracja środowiska Goju-ryu we wspólnych zawodach sportowych. Dzieci, młodzież oraz dorośli zmierzyli swoje siły i umiejętności w trzech zasadniczych konkurencjach: San dan gi, Kata i Kumite z podziałem na grupy wiekowe i wagowe. Sędzia głównym zawodów był sensei Tomasz Siewkowski. Na macie sędziowali Sensei Marek Wołoszyn, Sensei Krzysztof Matusiak, Sensei Damian Pastuszak oraz Sensei Rafał Stefański. Kontrolę wyników sędziowskich nadzorował Sensei Eugeniusz Krępeć.

Widać, że praca w klubach idzie w dobrym kierunku. W konkurencjach kata można było zobaczyć poprawę w prawidłowym wykonaniu wymaganych form.

Na wysokim poziomie stał także turniej kumite. Większość zawodników w porównaniu do ubiegłorocznego turnieju poprawiła swoją technikę oraz taktykę walki. Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym, które były bardzo zacięte. Wielokrotnie o zwycięstwie musiały zadecydować dogrywki. Głośny doping z wszystkich klubów powodował fantastyczna atmosferę sportową.

Dla najlepszych zawodniczek i zawodników czekały specjalnie przygotowane puchary oraz medale. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom i klubom za uczestnictwo w mistrzostwach. Dziękujemy również wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie zawodów – bez waszej pomocy trudno byłoby nam tak sprawnie poprowadzić tak dużą imprezę sportową. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli gościć jeszcze większą liczbę zawodników i klubów. OSU!!

Wygenerowano w sekund: 2.71 - 129 zapytań MySQL 1,841,599 unikalne wizyty