Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Aktualnie online
· Gości online: 16

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 43
· Najnowszy użytkownik: Wojtek_byd
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
Zajęcia dla seniorów - Projekt 2022
Bydgoski Klub

 

Obrazy newsów: senior.jpg

Wychodząc na przeciw Waszym potrzebom postanowiliśmy otworzyć w naszym Klubie sekcje dla seniorów, która będzie pozytywnym miejscem pełnym energii. Ruch, wysiłek fizyczny i zdrowy tryb życia od zawsze stanowiły przedmiot naszej fascynacji. Wierzymy, że przy odrobinie chęci oraz regularnej pracy można osiągnąć każdy cel – utratę kilku zbędnych centymetrów, poprawę kondycji fizycznej czy po prostu zdrowe zmęczenie ;) Bydgoski Klub to miejsce, do którego zapraszamy wszystkich, bez względu na płeć, wiek czy stopień wtajemniczenia w arkana ruchu fizycznego. Proponujemy szereg zajęć ruchowych m.i.n. Gimnastyka ogólnorozwojowa, Fitness, Karate, Tai–chi . Warto sprawdzić, co spodoba Wam się najbardziej! Chcemy, abyście wiedzieli, że każdy dzień jest dobry na to, by zacząć dbać o swoje zdrowie i ciało, a przy odpowiednio dobranym treningu efekty pojawią się szybciej niż się spodziewacie!

Wierzymy, że atmosferę miejsca tworzą ludzie. Przyjdź do nas i twórz ją razem z nami każdego dnia!!! Zajęcia odbywają się w każdy Wtorek, Środę i Piątek w godz. 9:00-12:00. W Bydgoskim Domu Technika NOT ul. Gotowskiego 6.

Logo IOGKF - zastrzerzony znak towarowy
Bydgoski Klub

 Obrazy newsów: logo_iogkf.jpg

Informujemy, że od 2022 roku Logo IOGKF jest zastrzeżonym znakiem towarowym. Biuro administracyjne Międzynarodowej Organizacji IOGKF jest prawnym właścicielem logo.

  • Logo reprezentowane jest wyłącznie przez IOGKF. Żadna inna grupa Karate Goju-Ryu, czy sztuk walki nie jest reprezentowana przez logo IOGKF,
  • Kraje członkowskie IOGKF mają przywilej sprawowania wyłącznej kontroli nad używaniem logo i nazwy IOGKF w organizacji krajowej, w tym nad używaniem ich na wszelkich towarach, publikacjach lub produktach w ramach prowadzonej organizacji,
  • Osoby spoza IOGKF lub byli członkowie IOGKF NIGDY nie mogą używać logo w żadnych okolicznościach.
VI edycja kursu samoobrony kobiet
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: samoobrona_kobiet_2021.jpg

Pod patronatem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia IOGKF POLSKA 25 kobiet z Bydgoszczy i okolic uczestniczyło w VI edycji kursu samoobrony. Bezpłatny kurs to pomysł Bydgoskiego Klubu na promocję tradycyjnego Karate z Okinawy.

Kurs skierowany był do kobiet powyżej 16 roku życia. Zainteresowanie kursem przerosło nasze oczekiwanie!!! W siedzibie Bydgoskiego stowarzyszenia otrzymaliśmy ponad 80 zgłoszeń. Niestety mogliśmy stworzyć tylko jedną 25 osobowa grupę. Reszta pań trafiła na listę rezerwową.

Uczestniczki już na pierwszych zajęciach dowidziały się jak skutecznie bronić się przed napastnikiem. Uczyliśmy się postaw i technik obronny, które mogą być przydatne na ulicy. Są to techniki które były dostosowane do potrzeb naszych kursantek.

Spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu ćwicząc po półtorej godziny - Na kurs przyszła między innymi pani Katarzyna - Chciałam zrobić coś tylko dla siebie. Jestem mamą trójki dzieci, chciałam nauczyć się bronić, na wypadek napadu. Podobnego zdania jest pani Agta. Tutaj nauczyłam się podstaw samoobrony i przez to mogę czuć się bezpieczniej. To na pewno ciekawe doświadczenie.

Dni Japońskie - Szczecin 2021
Bydgoski Klub

Obrazy newsów: japan_fest.jpg

Po pięcioletniej nieobecności do Szczecina wrócił Japan Fest. Wydarzenie promujące kulturę i sztukę japońską to kontynuacja imprezy organizowanej w poprzednich latach przez stowarzyszenie ENSO. W tym roku współorganizatorem jest Szczeciński Klub Azji.

Dom Kultury Krzemień oraz Szczeciński Klub Azji połączyli swoje siły, aby stworzyć reedycję znanego i lubianego wydarzenia. Impreza odbyła się w sobotę, a prelekcje, przedstawienia oraz warsztaty trwały od godziny 10 do 19. Idea (wskrzeszenia Japan Fest red.) powstała mniej więcej w lutym, a w marcu dokonywano już pierwszych ustaleń. Musieliśmy zebrać fundusze, zaprosić gości. Najintensywniejsze przygotowania trwały przez ostatni miesiąc – wspominał Grzegorz Tyliszczak, koordynator ds. współpracy w Szczecińskim Klubie Azji.

Program Japan Fest 2021 przewidywał wiele atrakcji. Uczestnicy mogli spróbować sił w kaligrafii, tworzeniu origami oraz grze w GO, a także poszerzyć swoją wiedzę na temat ceremonii herbacianej czy kuchni japońskiej. Odbyły się także dwa konkursy: plastyczny „Japonia moimi oczami” oraz cosplay (czyli konkurs na najlepsze przebranie). Na imprzezie pojawili się goście, którzy przybyli do naszego miasta m.in. z Wrocławia (Grupa Kobito Rakugo prezentująca japoński teatr jednego aktora) oraz Poznania (prof. Maho Ikushima, prowadząca warsztaty kaligrafii).

Nie mogło zabraknąć pokazu sztuk walki, bowiem patronat nad Japan Fest 2021 objął Klub Sztuk Walki "Shodan" z Legnicy. Przedstawiciele Klubu, wspólnie z przyjaciółmi z Bydgoszczy i Okinawan Goju - Ryu Karate Do Tonbo Szczecin, stworzyli pokaz walk oraz otwarty trening karate Goju-Ryu. Podczas wydarzenia zaprezentowali się również: Okami Kendo Szczecin, Szczecińska Akademia Aikido, Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū - Tonbo Szczecin, Szczecińska Akademia Taijiquan oraz Husaria Karate Szczecin.

Zakończenie roku 2021
Bydgoski Klub

 

Obrazy newsów: bydgoszcz_21.jpg

4 i 5 grudnia 2021 w Honbu Dojo w Bydgoszczy odbyły się ostatnie w tym roku konsultacje kadry instruktorów i ich asystentów. W spotkaiu udział wzieły osoby treniujące w takich klubach jak: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdyna, Kwidzyń, Lódź, Sieradz, Warszawa, Zakopane oraz Żary. Przećwiczyliśmy marteiał kata od Gekisai Dai Ihi do Kururunfa łacznie z bunkai a także skupiliśmy się na treningach kumite.

Każde zgrupowanie jest znakomitą okazją do wymiany doświadczeń, różnych taktyk dotyczących treningu, elementów samoobrony ale przede wszystkim to spotkanie się w gronie przyjaciół dzielących tą samą pasję - Tradycyjne Okinawskie Karate Goju-Ryu.

Po zakończonych treningach Sensei Tomasz Siewkowski - 5 Dan wręczył oficjalnie certyfikat na stopnień mistrzowski 3 Dan Sensei Marcinowi Janerowi z Bydgoszczy.

4 grudnia w godzinach wieczornych w Honbu Dojo odbył się egzamin na czarny pas - Shodan. Rafał Robak, Wiesław Giziński, Rafał Nawrocki, Mariusz Kwiatkowski, Rafał Tokarczyk, Robert Stefański, Amadeusz Januchowski oraz Martyna Felczak - zaliczyli pozytywnie egzamin. Ogromne brawa !!! Egzamin był wymagający, ale przygotowanie adeptów było na tyle dobre, że wszyscy zaliczyli go bez żadnej  wpadki.

Wygenerowano w sekund: 0.23 - 134 zapytań MySQL 45,220,998 unikalne wizyty