Szukaj Zaloguj
Nawigacja
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Kalendarz
Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Aktualnie online
· Gości online: 26

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 43
· Najnowszy użytkownik: Wojtek_byd
Odwiedź WwW.AnkurThakur.iN więcej na Addons
Ostatnie artykuły
· Światowy Dzień Karate
· Opłaty członkowskie
· Nr konta opłaty klubowe
· Kandydaci na czarny pas
· Trening w Honbu Dojo
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

admin
23-06-2012 12:25
Witam wszystkich i zapraszam do wpisywania swoich opinii tutaj Smutek
IOGKF Polska
Artykuły » IOGKF Polska » IOGKF Polska

Obrazy artykułów: organizacja.jpg

 

Okinawan Goju-Ryu Karate Do Polska - to ogólnopolskie stowarzyszenie, które zostało zarejestrowane w maju 2008r w Bydgoszczy. Stanowi krajowy oddział Międzynarodowej Federacji IOGKF.

IOGKF POLSKA jako organizacja krajowa prowadzi swoją działalność zgodnie z wymogami obowiązującego prawa RP. Rozwija się bardzo dynamicznie. Przez pierwsze 3 lata działalności prace Zarządu koordynuje szef na Europę - Sensei George Andrews - 8 Dan, który przyjeżdżał do naszego kraju od 2001r i nadzorował postępy polskich karateka. W skutek czego z roku na rok Goju-Ru w Polsce wykazywał tendencje rozwojowe.

W Organizacji duży nacisk kładzie się na wyszkolenie techniczne. W październiku 2008 roku w Bydgoszczy po raz pierwszy mieliśmy przyjemność gościć naszego nauczyciela - Sensei Morio Higaonna. Był pod wrażeniem tego, co zobaczył. Za jego zgodą rozszerzamy Ogólnopolskie Stowarzyszenie.

W maju 2009 roku w Piotrkowie Trybunalskim po raz pierwszy zorganizowaliśmy kurs sędziego zawodów sportowych – gościem specjalnym był Sensei Tetsuji Nakamura - 7 Dan obecnie Chief instruktor Międzynarodowej Federacji IOGKF.

Rok 2009 oraz 2010 są przełomowe dla Ogólnopolskiego Stowarzyszenia - 9 Klubów karate m.in. Kyokushin, Seido, Shotokan opowiedziało się za przyłączeniem do organizacji IOGKF POLSKA.

W latach 2010 - 2020 roku Sensei Tomasz Siewkowski - 5 Dan wraz z instruktorami bierze czynny udział w seminariach organizowanych na terenie Europy oraz na Okinawie - miejscu narodzin karate. To wszystko jest gwarantem rzetelnej wiedzy, którą Polscy karatecy zdobywają "z pierwszej ręki".

Dziś Ogólnopolskie Stowarzyszenie IOGKF POLSKA skupia 25 klubów sportowych, w których trenuje około 650 - 750 osób pod okiem licencjonowanych instruktorów. Dzięki uporządkowanej sytuacji organizacyjnej, zarejestrowanej federacji, tradycyjne Karate Goju-Ryu w Polsce ma stabilny program nauczania. Systematycznie kształci, instruktorów, sędziów i zawodników.

Co roku, organizowane są ogólnopolskie seminaria sportowo-szkoleniowe, liczne zawody i turnieje regionalne, w których udział biorą dzieci, młodzież oraz dorośli. Od 2013 roku Ogólnopolskie Stowarzyszenie organizuje  ogólnopolskie turnieje o randze mistrzostw Polski pt. ,,Okinawa Cup”. W 2014 roku zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju organizacji - wspólnymi siłami otworzyliśmy centralne dojo, które mieści się w Bydgoszczy. Jest to miejsce w którym cyklicznie odbywają się staże dla kadry instruktorskiej oraz najbardziej zaawansowanych uczni. Taki proces szkoleniowy ma na celu ciągłe podniesienie kwalifikacji i uprawnień instruktorów, trenerów oraz sędziów zgodnie z międzynarodowymi standardami.

Aktualny skład Zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia:

  • Tomasz Siewkowski - Prezes
  • Marek Wołoszyn - Vice-prezes
  • Eugeniusz Krempeć- Skarbnik
  • Agnieszka Wysocka - Sekretarz
  • Dariusz Bala - członek

Aktualny skład Komisji rewizyjnej:

  • Damian Dziadosz - Przewodniczący
  • Maciej Piela - Członek
  • Paweł Ryśnik - Członek

Organizacja Międzynarodowa - IOGKF

Międzynarodowa Federacja Okinawan Goju-Ryu Karate (IOGKF) została założona w lipcu 1979 roku na spotkaniu w POOLE w Angli, na pierwszym 'gashiku' (obozie szkoleniowym). IOGKF zostało założone przy współudziale i poparciu Ken Miyagi - czwartego syna Wielkiego Mistrza Chojun Miyagi, założyciela Goju-Ryu, starszych uczniów Mistrza Higaonna.

Pierwotnym celem IOGKF było zachowanie i ochrona prawdziwej nauki i filozofii Wielkiego Mistrza Chojun Miyagi i propagowanie jego nauk na całym świecie. I do tej pory pozostał on głównym celem Federacji. Aby go osiągnąć, każdego roku na całym świecie odbywają się seminaria i obozy szkoleniowe szkoły Goju-Ryu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i determinacji zarówno Mistrza Higaonna jak i starszyzny IOGKF, Federacja posiada obecnie ponad 75 tysięcy afiliowanych członków we wielu krajach na całym świecie.


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
Facebook - Lubię To:


Wygenerowano w sekund: 0.21 - 136 zapytań MySQL 45,299,083 unikalne wizyty